FARKINDA MISINIZ ?

AMAÇ

 

Farkında mısınız? Kısa Film Yarışması, aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda düzenlenmektedir.

 

  • Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında –ilgili tarihler ülkemizde Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır- ödül töreni düzenlenecek şekilde sürdürülebilir ve tematik bir kısa film yarışması olmasını sağlamak.

  • Her yıl başka dezavantajlı gruba yönelik olarak toplumsal farkındalık çalışmalarına bir kampanya niteliğinde ve sürdürülebilir bir kimlik kazandırılması.

  • Hem katılımcıların ve hem hedef kitlenin estetik duyum ve beğenilerinin geliştirilmesi ve aynı zamanda kültürel değerlerine ve çevreye karşı duyarlı birer birey olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmak.

  • Yarışmanın halk beğenisiyle de ödüllendirilecek olması ile hedef kitlenin yalnızca izleyici olarak bir sürecin bizzat yöneticisi ve karar vericisi olmasını sağlamak ve farkındalık çalışmalarının daha çok kişi tarafından izlenmesini olanaklı kılmak.

 

KAPSAM

 

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilecek olan yarışma amatör ve profesyonel herkese açıktır.

 

 

 

 

sosyal medya'da bizi takip edin

iletişim bilgileri

Hülya Sokak 37 / 3-4 - 06700 - G.O.P, Çankaya - ANKARA
t: 0312 445 0 400

t: 0312 436 7 329

 

farkindamisinizkisafilm@gmail.com